Czytniki kodów kreskowych w magazynach jak wybrać dobre do swojego biura?

Czytnik kodów kreskowych w ostatnim czasie stał się bardzo popularnym urządzeniem. Służy on do przechowywania informacji z kodów kreskowych. Jest on często stosowany w supermarketach, markach, bibliotekach, lecz jednocześnie w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy podzielić na na przewodowe lub bez kabla. Natomiast czytanie informacji możliwe jest na dwa sposoby:

  • diodowe – w tym wypadku narzędzie stosuje światło LED. Aby kod kresowy został zaczytany powinno się przyłożyć go jak najbliżej skanera. Wiele pań uważa, to za dużą minus i woli zakupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich zaletą jest na pewno niewielka cena oraz solidna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa ukazuje wykorzystuje się tutaj laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a potem przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Dużą cechą jest tutaj możliwościowy skanowania kodów kreskowych z dużych odległości i pod innym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach mogą być także jedno jak i wielokierunkowe. Są one jednak bardziej wrażliwy na uszkodzenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy lub bezprzewodowy jaki kupić? Wszystko tu uzależnione jest w jakim środowisku pracujemy. Jeśli działamy w sklepie czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on przeszkadzał nam pracy, bo i tak przecież cały czas jest przy kasie. Potrafimy je napotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Używane są szczególnie w marketach przy kasach. Powinno się przesunąć po nich towar, aby kod kreskowy został prawidłowo zeskanowany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest chyba najbardziej znany i w kilku branżach niezastąpiony. Działa on na zasadzie połączenia bluetooth.

Ma dobrze wyprofilowaną rączkę pod jaką znajduje się intuicyjny przycisk. Są one droższe lecz o wiele bardziej funkcjonalne od czytników przewodowych. Bardzo opłacalnym podejściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Przeznaczony jest on szczególnie dla pań, które pragną posiadać dwie ręce wolne, a trzymanie dodatkowo skanera wydłuża czas pracy. Więc taki czytnik kodów kreskowych świetnie sprawdzą się w magazynach. najlepiej rozwinięte czytniki kodów kreskowych to właśnie przemysłowe. Są one wytrzymałe i odporne na niewysokie temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, które są zabrudzone lub w ciemny świetle. Jeśli planujemy zakupić czytnik kreskowy powinniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeżeli pracownik musi przenosić się po biurze winien posiadać oczywiście czytnik bezprzewodowy. Jednak tu powinno się zwrócić uwagę na częstość skanowania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie długiej żywotności baterii lub akumulatora. W wypadku skanowania ciągłego i bez kabla będziemy musieli uważać na zużycie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Zatem w tym wypadku dobrym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem zapasowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do komputera i pobranie danych.
  • Odczytu informacji z interfejsem RS232 – musimy posiadać dedykowaną aplikację, która pozwala odczyt. Jest ona dawana do urządzenia przez producenta.