Jak wybrać dla rodzimej marki kolektor danych Android, w kuszących cenach.

Kolektor danych Android to akcesorium, które zawiera ekran, klawiaturę oraz czytnik kodów kreskowych. Często określane jest również terminalem mobilnym. Wiemy jak w dzisiejszych czasach taki kolektor danych jest niezbędny w magazynach czy marketach. Bez niego produkcja trwałaby o wiele dłużej i dla wielu kobiet byłaby ciężka. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci zdołają one zliczać dane, zapisywać etykiety, sortować produkty wedle wskazanych wytycznych. Niejednokrotnie jest wykorzystywany do poszukiwania stanów magazynowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeżeli sprzedawca nie wie czy dany artykuł jest dostępny np. ubrania potrafi on ustalić szybko w magazynie czy dany artykuł jest na składzie w obecności klienta. Na 100% spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie wiedząc. Kolektor danych posiadają zwykle swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zazwyczaj możemy podpiąć dodatkowe oprogramowanie magazynowe. Jakie wyselekcjonować kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android charakteryzuje się przyjemnym interfejsem i logicznym sposobem przemieszczania się dla nabywcy. Jest on także utrzymywany przez producenta, dlatego każde braki są zawsze błyskawicznie rozwiązywane.

Możemy zakupić kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze typowym zasięgiem wynosi on do 1,9 metra. Sprawdza się dobrze przy swoistego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, wynosi on 0,5 metra. Najczęściej wykorzystywane są do pracy z ograniczonych przestrzeni jak rejestracja pacjentów czy okresu pracy. Można nimi przeglądać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i bardzo dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów. Stosowane są w halach magazynowych do ochrony przepływu produktów czy np. do rejestracji produkcji. Drugim istotnym aspektem jest wielkość ekranu. Zazwyczaj ma on od 4-5 cali, jednak przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy nabyć kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej powszechnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one bardziej rozbudowane, posiadają kolorowy interfejs. Są stosowane ze względu na naszą trwałość przez fachowców czy budowlańców.
  • kolektory danych terminale przemysłowe – są one wytrzymałe ich kluczowym zastosowaniem są magazyny i centra logistyczne. Są niesłychanie solidne na pył czy wilgoć i przystosowane do pracy poprzez bardzo duży okres.

Kolektor danych Android a pojemność akumulatora? To wyjątkowo znaczący aspekt, na który niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie powinniśmy patrzeć na parametr wyrażonej w mAh. Bardzo fajna praca w pewnych kolektorach to tzw Hot plugging , który pozwoli wymianę baterii w ciągu pracy. Skoro mamy pomysł zakupić kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na specjalne wyposażenie:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę do auta
  • kable i przejściówki

Kolektor danych toż narzędzie obowiązujące w jakimkolwiek markecie czy magazynie. Zatem przed zakupem powinniśmy dokładnie określić parametry które winno mieć.